Salı, Ocak 26, 2021

Altın Yorumları / Tacirler Yatırım – 10.12.2020

Salı günü 1875 direncini aşmakta başarısız olan ons altında dün sert satış baskıları oluştuğu takip edildi. Öğle saatlerinde 1860 seviyesi üzerinden yönünü aşağı çeviren ons altın, 1825,50 seviyesine kadar geri çekilerek günü düşüşle tamamladı. Ons altındaki geri çekilmede görece güçlü seyrini koruyan ve yükseliş çabasını sürdüren dolar endeksi etkili olurken, 1875 direncinin aşılamaması ile birlikte gelen tepki satışlarının da bu düşüşte rol oynadığını ifade edebiliriz.

Ons altın bu sabah saatlerinde 1841 seviyesinden işlem görüyor. Teknik görünüme baktığımızda, kısa vadeli göstergeler ons altın fiyatlarının dünkü sert düşüş eğilimi sonrasında bugün 1850 seviyesi altında kalabileceğini ve gün içinde 1800 – 1850 bandında hareket edebileceğini işaret ediyor. Teknik göstergelerin işaret ettiğinin aksine altın fiyatlarının 1850 direncini aşması durumunda bir sonraki direnç seviyemiz olan 1875 seviyesini takip edeceğiz. Altın fiyatlarında aşağı yönlü eğilimin yeniden ön plana çıkması açısından ise 1800 desteğinin aşağı yönlü kırılması gerekiyor.

Bugün yurt dışında İngiltere Ekim ayı Büyüme, ABD Kasım Ayı TÜFE ve ABD Haftalık İşsizlik Başvuruları verileri açıklanacak. Ayrıca, Avrupa Merkez Bankası (ECB) toplantı kararı ve ECB Başkanı Lagarde’ın yapacağı konuşma takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.56
THYAO.IS₺12.67
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.84
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.24