Altın Yorumları / Kapital FX 31-07-2020

altın yorumları

Altın Vadeli İşlemler: Yükselişin devamı ihtimaller dahilinde

CME Group’un Perşembe günü yayınlanan ön rakamlarına göre yatırımcılar, altın vadeli işlemlerdeki açık pozisyonlarını, Çarşamba gününde kaydedilen nihai kontratlardan yaklaşık 11,7 bin kontrat azalttılar. Diğer yandan hacim ise 114,5 bin kontrat düşüş kaydetti.

Altın, 2.000$ seviyesini hedeflemeyi sürdürüyor. Ons altın fiyatlarının Perşembe günündeki gerilemesi, açık pozisyonlar ve hacimdeki son düşüşle birlikte gelirken, daha derin ve daha uzun süreli bir geri çekilme olasılığının, en azından çok yakın vadede düşük olduğunun ipucunu veriyor. Ons altın, kısa-vadeli ufukta psikolojik 2.000$ seviyesini hedeflemeyi sürdürüyor.

Kaynak: Kapital FX Forex Analizleri

Altın yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.

CoinOtag’ı TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.