Pazar, Şubat 28, 2021

Altın Yorumları / İntegral Yatırım – 21.01.2021

Ons altın zayıf Dolar’dan güç almaya devam ediyor

Ons altında işlemler bu sabah 1873 seviyesi yakınlarından geçiyor. Değerli metal, Biden’ın ABD başkanlık görevini sorunsuzca devralması ve büyük bir teşvik paketi beklentileri ile zayıflayan Dolar’dan güç alıyor. Biden’ın başkanlığı devralması sonrası Dolar küresel piyasalarda birçok para birimine karşı değer kaybederken Dolar Endeksi bu sabah 90.27 yakınlarında bulunuyor. Teşvik paketi beklentileri ons altında yükselişe destek olurken değerli metal 2 haftanın en yüksek seviyesine yükseldi. Teşvik paketi ile ilgili gelişmeler ons altın açısında etkili olmaya devam edecek. Bugün, ABD’den gelecek haftalık işsizlik başvuruları istihdam görünümü açısından önemli olacak. Teşvik paketi ve koronavirüs ile ilgili gelişmeler piyasaların odağında olmaya devam edecek.

Teknik Analiz: Ons altın, alçalan kanalı yukarı yönde kırarak 22 günlük ortalamasına yükseldi. Değerli metalde görünüm güçleniyor. 22 günlük ortalamaya denk gelen 1874 seviyesine yakın bulunan ons altında bu seviyenin aşılması halinde yükseliş hız kazanabilir. Bu seviye etrafında oluşacak hareketler yön belirleyici olabilir. 22 günlük ortalamanın aşılması halinde 1900 seviyesi psikolojik direnç konumunda. 22 günlük ortalamanın altına sarkmalarda alçalan kanalın üst bandı ile 50 günlük ortalamanın kesiştiği 1858 seviyesi ara destek ve 1831 seviyesi ana destek olarak takip edilebilir.

Dirençler: 1900 / 1920 / 1960
Destekler: 1858 / 1831 / 1800

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.20
THYAO.IS₺13.49
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.58
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺16.98