Perşembe, Şubat 25, 2021

Altın Yorumları / İntegral Yatırım – 20.01.2021

Ons altın Yellen ile yükseldi

Ons altında işlemler bu sabah 1848 seviyesi yakınlarından geçiyor. Değerli metal zayıflayan Dolar’dan güç alıyor. Dün, ABD’de Hazine Bakanlığı’nı devralacak olan Yellen, 1.9 Trilyon Dolar’lık teşvik paketini desteklerken, ABD’nin zayıf Dolar hedeflememesi gerektiğine ve Dolar’ın değerinin piyasada belirlenmesi gerektiğine yönelik açıklamalarda bulundu. Yellen’ın konuşması sonrası Dolar küresel piyasalarda değer kaybetti. Ons altın Dolar karşısında yükselirken, gözler bugün Joe Biden’ın başkanlık görevini devralmasında olacak. Bugün, ABD’den gelecek önemli bir veri bulunmuyor. Teşvik paketi ve koronavirüs ile ilgili gelişmeler piyasaların odağında olmaya devam edecek.

Teknik Analiz: Ons altın alçalan kanal içerisinde ve ortalamaların altındaki hareketini sürdürüyor. Güne yükselişle başlayan değerli metal için yükselişin devamı halinde 50 günlük ortalama ile alçalan kanalın üst bandının kesiştiği 1858 seviyesi direnç olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Değerli metalde bu seviye yakınlarına gelinirse olası kar satışlarına karşın dikkatli olmakta fayda var. 1858 seviyesine yükselirse bu seviye yakınlarında stop loss belirlenerek short pozisyon denemesi yapılabilir. Buna karşın bu seviye aşılırsa yükseliş hız kazanabilir. Olası düşüşlerde 1832 seviyesi ara destek, 1824 seviyesi ana destek olmayı sürdürüyor.

Dirençler: 1858 / 1873 / 1900
Destekler: 1832 / 1824 / 1800

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺20.40
THYAO.IS₺12.83
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.16
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.40