Salı, Mart 2, 2021

Altın Yorumları / İntegral Yatırım – 15.01.2021

Ons altında seyir yatay

Ons altında işlemler bu sabah 1849 seviyesi yakınlarından geçiyor. Değerli metalde bu sabah yatay sayılabilecek bir seyir var. Dün Fed Başkanı Powell’ın “Enflasyonda sorun görmedikçe faizleri yükseltmeyeceğiz” açıklaması ve Biden’ın açıkladığı 1.9 Trilyon Dolar’lık teşvik paketi açıklamasıyla değerli metalde dengeli bir seyir gözleniyor. Bugün, ABD’den gelecek ÜFE, perakende satışlar ve sanayi üretimi verileri takip edilecek. Koronavirüs ile ilgili gelişmeler de piyasaların odağında olmaya devam edecek.

Teknik Analiz: Alçalan kanaldaki hareketine devam eden değerli metalde 50 günlük ortalama olan ve alçalan kanalın üst bandı ile kesişen 1864 seviyesi direnç olarak takip edilmeye devam edilebilir. Bu seviye yakınlarına gelinirse olası kar satışlarına karşın dikkatli olmakta fayda var. Değerli metal 1864 seviyesine yükselirse bu seviye yakınlarında stop loss belirlenerek short pozisyon denemesi yapılabilir. Buna karşın bu seviye aşılırsa yükseliş hız kazanabilir. olası düşüşlerde ise 1828 seviyesi destek olmayı sürdürüyor.

Dirençler: 1864 / 1900 / 1927
Destekler: 1828 / 1800 / 1775

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.86
THYAO.IS₺14.81
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.98
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.19