Çarşamba, Ocak 27, 2021

Altın Yorumları / İntegral Yatırım – 14.01.2021

Ons altın teşvik paketi açıklamalarını bekliyor

Ons altında işlemler bu sabah 1842 seviyesi yakınlarından geçiyor. Değerli metal, tahvil faizlerinin yeniden yükselmesi ile geri çekildi. Bugün, ABD’nin seçilmiş Başkanı Joe Biden’ın koronavirüs teşvik paketinin büyüklüğünü açıklaması beklentisiyle ABD tahvil faizleri yeniden yükseliyor. Dolar Endeksi tekrar 90 seviyesi üzerine çıkmışken ons altında sınırlı gerileme kaydedildi. Piyasalarda beklentiler, teşvik paketiyle beraber ekonomide canlanma sağlanarak enflasyon yaratılması yönünde. Bu beklenti tahvil faizlerini yükseltirken oluşacak para bolluğu ile Dolar’ın baskılanması bekleniyor. Ons altının gelişmelerle beraber yatay fiyatlanması olası.

Bugün Fed Başkanı Powell’ın TSİ 20:30’da bir konuşma gerçekleştirmesi bekleniyor. Powell’ın açıklamaları ons altında dalgalanma yaratabilir. Koronavirüs ve teşvik paketi ile ilgili gelişmeler piyasaların odağında olmaya devam edecek.

Teknik Analiz: Değerli metal alçalan kanaldaki hareketine devam ediyor. Ortalamaların altında bulunan ons altında teknik görünüm pek güçlü değil. Görünümün güçlenmesi için ortalamaların aşılarak üzerinde yerleşik seyir kaydedilmesi şart. Ons altında olası yükselişlerde 50 günlük ortalama olan 1864 seviyesi direnç olarak takip edilebilir. Bu seviye yakınlarına gelinirse olası kar satışlarına karşın dikkatli olmakta fayda var. Değerli metal 1864 seviyesine yükselirse bu seviye yakınlarında stop loss belirlenerek short pozisyon denemesi yapılabilir. Buna karşın bu seviye aşılırsa yükseliş hız kazanabilir. Olası düşüşlerde 1828 seviyesi destek konumunda.

Dirençler: 1864 / 1900 / 1927
Destekler: 1828 / 1800 / 1775

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.58
THYAO.IS₺12.63
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.48
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.34