altın yorumları

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – 30.06.2020

Güncellenme Tarihi

Reklam
aw

2020 yılı ile birlikte küresel bazda dünyanın üzerine kara bulut gibi gelen koronavirüs pandemisi sosyal ve ekonomik bazda ülkeleri derinden etkiledi. Bu etkiler ile birlikte altında yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleşti ve 2020 yılında yaklaşık olarak %17’nin üzerinde değer kazanımları yaşadı. Her ne kadar geçtiğimiz haftalarda ülkelerin ekonomilerini yeniden açmaları ve virüsün yayılım hızındaki azalış ile altın fiyatlarında gevşemeler yaşansa da; son günlerde tekrar vaka sayılarında yaşanan artış ikinci dalga endişelerini derinleştirdi.

Reklam

Küresel bazda vaka sayısının 10 milyonu aşması ile birlikte altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketlenmeler desteklendi ve fiyatlar son 8 yılın en iyi seviyeleri yakınlarında gerçekleşmeye devam ediyor. Gün içerisinde piyasalar TSİ 17:00’da ABD’den gelecek olan tüketici güveni verisini takip edecek. Diğer yandan hafta içerisinde Perşembe günü yine ABD’den gelecek olan Haziran ayı istihdam raporu küresel bazda volatiliteyi oldukça artıracaktır.

XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1779.00 – 1791.24 – 1809.67 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1766.36 – 1755.66 – 1744.35 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Altın yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.