Pazar, Mart 7, 2021

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – 26.01.2021

Geçtiğimiz haftayı yüzde 1.40 düzeylerinde değer kazanımı ile kapatan ons altın yeni haftanın ilk işlem gününde değer kazanımlarını korudu ve bir miktar daha kademeli yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştirdi. Joe Biden ile birlikte ABD kanadında mali teşvik paketinde beklentiler oldukça arttı.

Temsilciler Meclisi Sözcüsü Pelosi; Biden’ın hazırladığı ekonomik teşvik paketini Demokrat Partili üyeler olarak Şubat ayının başlarında tam olarak hazır olabileceklerini belirtti. Bu konuda beklentilerin artması onsu destekleyen unsurların başında yer alıyor. Diğer yandan koronavirüs pandemisinde kontrolün halen istenilen düzeyde olmaması ve ek tedbirlerin artması küresel risk iştahını azaltıyor.

Son olarak piyasalar düşen haber akışlarına göre ABD Başkanı Biden; Kovid19 yayılımını düşürmek adına ABD’ye seyahatleri sınırlandıran bir düzenlemeyi hayata geçirmeyi planlıyor. Bu gelişmelerde güvenli liman ihtiyacını artıyor. Haftanın bir diğer konusu ise FED toplantısı. Bugün Fed üyeleri biraraya gelecek ve toplantı 2 gün sürecek. Yarın akşam saatlerinde Fed faiz oranı kararını açıklayacak. Beklentiler faiz oranlarında bir değişiklik olmayacağı yönünde. Ama karar metni itina ile incelenecek.

XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak 1875.84 – 1900.56 – 1929.28 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1830.85 – 1816.90 – 1800.02 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.96
THYAO.IS₺14.78
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺23.08
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.22