Salı, Nisan 20, 2021

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – 24.02.2021

İçerisinde bulunduğumuz haftaya 1781 seviyelerinde başlangıç yapan altın fiyatları hafta içerisinde kademeli yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleşti ve 1800 dolar üzerinde fiyatlamalar gördü. ABD kanadında mali teşvik pkaeti beklentileri artarken, bu beklentiler altını destekliyor. Diğer yandan yine ABD kanadında hazine tahvil faizlerinde yukarı yönlü hareketlenmeler küresel risk iştahını azaltıyor. Azalan risk iştahı ile birlikte altının faiz getirisinin de olmaması değerli metallere olan cazibeyi bir miktar azaltıyor.

Bu konu da dengelenme yaşanmasına neden oluyor. Diğer yandan piyasalar Fed Başkanı Jerome Powell’ın ABD Kongresi’nde yaptığı sunumu takip etti. Bu sunumunda Powell; istihdam ve enflasyon hedeflerinin yakalanmasının biraz zaman alacağını, Fed’in faiz oranlarını tam istihdam ve enflasyon hedefi yakalanana kadar sıfıra yakın tutacağını belirtti. Genel olarak Jerome Powell konuşmasında Fed’in para politikasında atacağı bir sonraki adımın ne olacağı konusunda pek ipucu vermedi.

Tüm bunlar ışığında XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1826.03 – 1850.91 – 1875.89 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1800.02 – 1783.95 – 1760.96 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
USD
TRY
EUR

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺25.10
THYAO.IS₺11.60
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.02
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺14.96