Perşembe, Ocak 21, 2021

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – 23.12.2020

Hafta içerisinde Amerika kanadından gelen mali teşvik konusundaki gelişmeler yakından takip ediliyor. 900 milyar dolarlık mali teşvik paketi Temsilciler Meclisi ve Senato’dan geçti. Ve onaylaması için ABD Başkanı Trump’a gönderildi. Trump ise twitter üzerinde açıklama yaptı ve teşvik paketi için değişiklik yapılmasını ve paketin ‘rezalet’ olduğunu belirtti. Trump pakette yer alan 600’er dolarlık nakit yardımın 2 bin dolara çıkarılması çağrısında bulundu. Diğer yandan doların hafta performansına baktığımızda küresel bazda toparlanma ve değer kazanımları yaşadığı görülüyor.

Doların bu performansı da altın fiyatlarını bir miktar baskılıyor. Yeni haftaya başlarken yaşanan ‘mutasyonlu virüs’ün ilk şokunu piyasalar üzerinden yavaş yavaş atıyor. Aşı şirketlerinden gelen haber akışlarına göre aşı mutasyona uğrayan virüs üzerinde de etkili. Diğer yandan Pfizer ve BioNTech’in aşısı Avrupa Komisyonu’nun onayını da aldı. Böylecek ABD ve İngiltere’den sonra Avrupa’da da aşılama sürecinin başlanmasına yaklaşıldı. Gün içerisinde piyasalar ABD’den gelecek olan işsizlik haklarından yararlanma başvuruları ve yeni konut başlangıçları verilerini takip edecek. Veriler TSİ 16:30 ve 18:00’da açıklanacak.

XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1883.01 – 1895.55 – 1908.62 seviyeleri direnç noktaları olarak, gevşemelerde ise 1853.08 – 1821.72 – 1800.16 seviyeleri destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺27.72
THYAO.IS₺13.26
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.66
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.19