Salı, Ocak 19, 2021

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – 22.12.2020

Yeni haftaya piyasalar yoğun haber akışları ile başladı. Öncelikle koronavirüs pandemisinde başta İngiltere olmak üzere mutasyona uğrayan virüs tespit edilmesi ile küresel bazda endişeler arttı. Bu endişeler güvenli liman talebi ile altında yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştirdi. Diğer yandan ABD’de mali teşvik paketi anlaşması altını destekleyen bir diğer unsur olarak karşımıza çıktı. Bu gelişmeler ile yeni haftada ilk olarak yüzde 1.30 değer kazanımı yaşayan ons altın 1906 seviyelerini test etti.

Fakat buralarda uzun süre tutunamadı ve doların küresel bazda güçlenmesi ve toparlanması ile birlikte aşağı yönlü hareketler ile 1855 seviyeleri test edildi. Avrupa kanadında ‘Avrupa İlaç Ajansı’ BioNTech ve Pfizer’ın geliştirdiği Kovid19 aşısını onayladı. Böylelikle Aralık sonunda Almanya, Fransa ve İtalya gibi ülkeler aşılanmaya başlayacak. Bilindiği gibi İngiltere ve ABD’de aşılanma süreci ayın başında başlamıştı. Bu gelişmeler küresel bazda endişeleri bir miktar hafifletti. Yeni günde ise piyasalar TSİ 16:30’da ABD’den gelecek olan büyüme verisini takip edecek. Veri ile küresel bazda volatilite artacaktır.

XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1895.55 – 1912.54 – 1931.48 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1872.79 – 1845.24 – 1819.76 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺28.54
THYAO.IS₺13.54
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.20
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.48