Cuma, Aralık 4, 2020

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – 21.10.2020

İçerisinde bulunduğumuz haftada doların küresel bazda performansına baktığımızda zayıf ve aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleştirdiği görülüyor. ABD Başkanı Donald Trump’ın dün ek mali teşvik yönünde yaptığı ‘iyimser’ açıklamalar teşvik beklentilerini oldukça artırdı. Artan bu iyimserlik doların çoğu G-10 paraları karşısında değer kaybı yaşamasına neden oldu. Bu değer kayıplarından destek bulan altın fiyatlarında ise bir miktar toparlanma eğilimleri gerçekleşti. Diğer yandan piyasalar dün Amerika kanadından gelen konut başlangıçları verisini takip etti.

Gelen veriye göre ABD’de Eylül ayında konut başlangıçları %1.9 arttı. Gelen veri beklentilerin altında gerçekleşti. Geçtiğimiz ayda da söz konusu veri beklentilerden sert düşüş gerçekleştirmişti. Tüm bunlar dışında piyasaların gündeminde Kasım ayının başında ABD’de yapılacak olan Başkanlık Seçimleri konusu var. Joe Biden çoğu anketlerde şuan Trump’ın önünde gözüküyor. Joe Biden’ın seçilmesi ihtimali teşvik paketlerini nasıl etkileyebilir sorusu piyasaların kafasında yer alıyor. Beklentiler ise Biden ile ek teşvik paketinin daha yüksek rakamlarda çıkması yönünde.

Hafta içerisinde toparlanma hareketleri gerçekleştiren XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1931.48 – 1954.55 – 1973.69 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1907.60 – 1890.10 – 1872.71 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺41.70
THYAO.IS₺12.22
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.47
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.73