Cumartesi, Şubat 27, 2021

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – 20.01.2021

Altın fiyatları ABD’nin Hazine yeni Bakanı Janet Yellen’ın konuşması ile birlikte hareketlenmeler yaşadı. Janet Yellen’ın göreve başlama konuşmasında kur politikasını rekabet gücü kazanmak için kullanmayacaklarını belirtirken, daha güçlü bir dolar istediğine dair bir açıklamada bulunmadı. Bu açıklamalar ile birlikte dolar endeksinde bir miktar baskı oluşurken, altın fiyatlarında toparlanma hareketleri gerçekleşti.

Diğer yandan ABD’nin seçilmiş Başkanı Joe Biden resmen göreve başlayacak ve piyasalar Biden döneminde ‘güvenli iman’ altının nasıl bir performans göstereceğini yakından inceleyecek. Gün içerisinde Amerika kanadından gelecek olan ve piyasalar sert etkileyebilecek bir ekonomik veri akışı bulunmuyor. Piyasalar Euro bölgesinden gelecek olan enflasyon verisini takip edecek.

XAUUSD grafiğini haftanın üçüncü işlem gününde teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1857.46 – 1875.84 – 1900.56 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1830.85 – 1816.90 – 1800.95 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.20
THYAO.IS₺13.49
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.58
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺16.98