Çarşamba, Ocak 27, 2021

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – 14.12.2020

Geçtiğimiz haftanın ilk günlerinde ABD’de mali teşvik paketine yönelik beklentilerin artması ve Kovid19 vaka sayılarında ülkelerde halen artışlar yaşanması ile altın fiyatlarında bir miktar toparlanma sağlanmış ve 1875 seviyeleri test edilmişti. Fakat sonrasında piyasalar dikkatlerini Kovid19 aşı çalışmalarına çevirdi. İngiltere’de aşılama işleminin başlaması ve ABD’de FDA’nın Pfizer’ın aşısına onay vermesi piyasalar tarafından olumlu karşılandı ve bu gelişmeler ile fiyatlar üzerinde bir miktar baskı oluştu.

Tüm bu gelişmeler ile birlikte geçtiğimiz haftayı 1839 seviyelerinde kapatan XAUUSD grafiğinde aşılama çalışmaları, Kovid19’da küresel bazdaki yeni vaka sayıları, ABD’de mali teşvik paketi konusundaki gelişmeler merakla takip edilen konuların başında yer alıyor. Haftaya genel bakış açısı ile baktığımızda ise Salı günü başlayacak olan FOMC toplantısı dikkat çekiyor. Toplantı 2 gün sürecek ve Çarşamba günü FED faiz oranı kararını açıklayacak. Ardından da bir basın toplantısı olacak.

Bu sebeple altın fiyatlarında volatilite oldukça artacaktır. Gün içerisinde ise fiyatları sert etkileyebilecek bir ekonomik veri akışı bulunmuyor. XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1850.51 – 1875.60 – 1890.32 seviyeleri direnç noktaları olarak izlenebilir. Gevşemelerde ise 1825.49 – 1806.69 – 1789.05 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺29.22
THYAO.IS₺11.95
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺20.42
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.61