Çarşamba, Kasım 25, 2020

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – 06.11.2020

Küresel bazda piyasalar Amerika’daki seçimleri odaklanmış durumda. Henüz sonuçlar netleşmedi ve gelen haber akışlarına göre sonuçların netleşmesi bir miktar daha sürebilir. Piyasalar bu konuyu yakından takip ederken dolar endeksinde büyük baskılar yaşanıyor ve dolar küresel bazda yaklaşık olarak son iki buçuk yılın en düşük seviyelerinde fiyatlanıyor. Bu gevşemelerden destek bulan ons altında ise toparlanma hareketleri yaşanıyor. Bu hareketlenmeler ile birlikte 1950 seviyelerini test eden XAUUSD daha sonra buralardan bir miktar gevşedi. Piyasalar Amerika kanadında seçim sonuçları sonrasında mali teşvik paketinin geçip geçmeyeceğini merak ediyor.

Biden’ın Başkan seçilmesi ile teşvik paketinin geçebileceği bekleniyor. Fakat Biden Başkan olsa da Cumhuriyetçiler Senato’da çoğunluğu yakalayabilir. Bu sebeple bu konudaki belirsizliklerde halen devam ediyor. Bunun dışında FED dün faiz oranı kararını açıkladı ve beklentilere paralel olarak faizlerde bir değişiklik yaşanmadı. Ek olarak varlık alımlarında da değişiklik olmadı. Gün içerisinde piyasalar Amerika’dan gelecek olan Tarım Dışı İstihdam ve İşsizlik Oranı verilerini takip edecek. Veriler TSİ 16:30’da olacak ve volatilitenin artmasında etkili olacaktır.

Tüm bunlar ışığında XAUUSD grafiğini teknik olarak incelediğimizde 1952.90 – 1971.32 – 1992.28 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1932.17 – 1916.40 – 1890.78 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Kripto Para Hesaplayıcı

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺47.70
THYAO.IS₺11.83
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺19.06
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.30