Çarşamba, Ocak 20, 2021

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – 06.01.2021

Altın fiyatları yeni yıla yukarı yönlü hareketlenmeler ile başladı ve bu hareketlenmeler ile birlikte fiyatlar yaklaşık olarak son sekiz haftanın en yüksek seviyeleri yakınlarında işlem gördü. Dolar endeksinin zayıf seyri, Amerika kanadında reel faizlerde yaşanan düşüşler ve koronavirüs pandemisinde vaka sayılarında istenilen kontrolün tam olarak sağlanamaması altını destekleyen unsurların başında yer alıyor.

Yeni günde piyasaların gündeminde TSİ 16:15’te Amerika kanadından gelecek olan ADP özel sektör istihdam verisi olacak. Bu veri Cuma günü açıklanacak olan Tarım Dışı İstihdam verisinin öncüsü olarak izlenecek. Veri ile birlikte dolar endeksine hareketlilik artabilir ve bu hareketlilik ons altındaki volatiliteyi artıracaktır. Akşam saatlerinde ise FOMC toplantı tutanakları izlenecek. Tutanaklar TSİ 22:00’da açıklanacak. Tutanaklar da Fed’in son toplantısında aldığı kararların ayrıntıları incelenecek.

XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1963.43 – 1992.10 – 2014.39 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1929.28 – 1900.08 – 1855.69 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺27.82
THYAO.IS₺13.27
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.14
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.25