Salı, Kasım 24, 2020

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – 04.11.2020

Haftanın ve hatta son ayların en önemli konusu Amerika kanadında gerçekleşen Başkanlık Seçimi. ABD’de oy verme süresi doldu ve sandıklar kapandı. TSİ bugün sabaha karşı çoğu eyalette oylama sayımları başladı. Henüz Başkanlık konusunda iki kanatta zaferini ilan etmemiş durumda. İki tarafında oy oranları ve delege sayıları birbirlerine yakın seyrediyor. Bunlarla birlikte posta yoluyla kullanılan oyların sayımları da birkaç günü bulabileceği belirtiliyor. Bu sebeple önümüzdeki saat yada günlerde bu konuda gelebilecek haber akışları volatilitenin artmasına neden olacaktır.

Bu konuda henüz netlik kazanılmaması güvenli liman varlıklarına olan talebi artırırken bu talepler ile birlikte altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketlenmeler yaşanıyor. Diğer yandan seçimler sonrasında Amerika kanadında mali teşvik beklentileri oldukça artmış durumda. Takip edilen ana gündem konusu ABD Başkanlık Seçimi hakkında gelebilecek haber akışları. Bunun dışında ekonomik takvime baktığımızda ABD’den gelecek olan ADP tarım dışı istihdam ve ISM PMI verileri takip edilecek.

Veriler sırasıyla TSİ 16:15 ve 18:00’da açıklanacak. XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1916.40 – 1931.32 – 1960.23 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1890.78 – 1873.58 – 1859.08 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Kripto Para Hesaplayıcı

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺47.70
THYAO.IS₺11.83
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺19.06
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.30