Salı, Kasım 24, 2020

Altın Yorumları / İnfo Yatırım – 02.11.2020

Piyasalar Ekim ayına geride bırakırken Kasım ayına inanılmaz önemli bir hafta ile giriş yapıyor. 3 Kasım’da Amerika’da Başkanlık Seçimleri son bulacak ve sonuçlar açıklanacak. Ardından piyasalar 4-5 Kasım tarihlerinde biraraya gelecek olan Fed’i takip edecek. Fed’in toplantısı ve alabileceği kararlar yakından izlenecek. Bu iki gelişme küresel bazda volatiliteyi oldukça artıracaktır. Bu volatilite ile başta endeksler ve altın olmak üzere çoğu ürün etkilenecektir.

Geçtiğimiz günlerde Amerika kanadında mali teşvik paketinin meclisten geçmemesi altın fiyatları üzerinde baskı oluşturmuş fiyatlarda aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleşmişti. Doların da güçlü seyrinden etkilenen altın fiyatları dar bir bantta dalgalı bir seyir izlemişti. Geçtiğimiz haftayı 1878 seviyelerinde kapatan altın fiyatları yeni haftaya bu seviyelerin yakınlarında başlangıç yaptı. Piyasalar gün içerisinde Amerika kanadından gelecek olan ISM İmalat Satın Alma Müdürleri Endeksi verisini takip edecek. Veri TSİ 17:00’da açıklanacak. Veri ile fiyatlar üzerinde volatilite bir miktar artacaktır.

Önemli haftanın ilk işlem gününde XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1890.07 – 1900.05 – 1914.03 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1873.62 – 1859.84 – 1848.87 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Kripto Para Hesaplayıcı

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺47.70
THYAO.IS₺11.83
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺19.06
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.30