Altın Yorumları / İktisatbank – (9.07.2020) – 9.07.2020

altın yorumları

JP Morgan: “Altın paradır, başka hiçbir şey değil.”

Dün uzun bir süredir sabırla beklediğimiz hareket de gerçekleşti. Altının ons fiyatı, 8 senenin zirvesi olan önemli ve kritik bir seviye olarak gördüğümüz 1,795 – 1,800 dolar seviyesini adeta elini kolunu sallayarak geçerek 1,815 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Teknik manada, ara ara kar satışları görülebilecek olsak da, yukarı yönün ve nihayetinde 2011 senesinde test edilen 1,920 dolar seviyesinin (zirve) bu sene tekrar görülebileceğini öngörüyoruz. Altında dün yaşanan kırılımanın arkasında aslında FED Başkanlarından Clarida’nın ilave destek yönünde vermis olduğu güçlü söylemlerinin de yer aldığını not etmek gerekiyor.

Teknik manada önemli bir seviye olarak gördüğümüz 1,795-1,800 usd/ons (8 yılın zirvesi) dün dolar zayıflığı ile çok rahat geçildi. Ara ara kesintiler (kar satışları) olsa da, yönün 1,920 dolara kadar açık olduğunu düşünüyoruz.

Kaynak: İktisatbank Günlük Bülten

Altın yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.