Salı, Nisan 20, 2021

Altın Yorumları / İktisatbank – (9.03.2021) – 09.03.2021

Altının ons fiyatı ile ilgili peşinin şunu söyleyebilirim: Dipten gelen ve tabana yayılan “ucuzladı, alalım” diyen bireysel ve kurumsal yatırımcılar kitlesini son günlerde tecrübe ediyorum. ABD faizlerinin şirazesinden çıkarak %2’ye koşması, her yeri bozacaktır. Ama unutulmamalıdır ki, bu kalıcı bir durum arz etmemektedir! O nedenle, kademeli bir şekilde, düşüşler alım fırsatı olarak okunabilir.

1,670 usd/ons seviyesinin altı, biraz daha sancılı olabileceğinden, biz 1,690’lı seviyelerden aldığımız uzun pozisyonumuza zarar kes yazmayı uygun gördük.

1,670 seviyesi büyük bir önem arz ediyor. Teknik manada, hem yükselen trend çizgisi, hem de bayrak formasyonun dibi. Bu seviyeyi stop loss kabul ederek (1,665 güncelleyeceğiz) 1,693 seviyesinden aldığımız uzun pozisyonlarımızı korumaya gayret göstereceğiz.

Kaynak: İktisatbank Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
USD
TRY
EUR

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺25.10
THYAO.IS₺11.60
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.02
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺14.96