Salı, Mart 2, 2021

Altın Yorumları / İktisatbank – (20.01.2021) – 20.01.2021

Yıllık raporumuzda da belirttiğimiz üzere, 2021 yılında favori yatırım aracımız gümüş. Bu nedenle, gümüşte, her düşüşü alım fırsatı olarak görüyoruz. Gümüşe ağırlık verdiğimiz için, altını biraz ihmal ettik. Teknik bir bakış açısı ile, yukarıda da değindiğimiz üzere, 1,955 seviyesi geçilmeden, 1,800 – 1,955 aralığını ‘gri bölge’ olarak göreceğiz.

Ancak, daha da yakından baktığımızda, teknik analizde sıklıkla rastlanan ve yükseliş yönünde bir sinyal olarak olarak yorumlanan Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) formasyonun sağ omuz çalışmalarının (turuncu alan) devam ettiğini görüyoruz. Altında da, bu nedenle ağırlık artırmaya karar verdik.

Eğer görüşümüz doğru çıkarsa, 1,955 seviyesinin de aşılması durumunda TOBO formasyonu çalışacak ve hedef çok daha yüksek seviyeler olacaktır. Eğer görüşümüz yanlış çıkarsa, 1,800 seviyesinin altında zarar kes çalıştıracağız.

Kaynak: İktisatbank Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.86
THYAO.IS₺14.81
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.98
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.19