Altın Yorumları / IKON Menkul – 13.07.2020

altın yorumları

XAUUSD – Yükseliş Trendinde Hangi Destekler Önemli Olabilir…

Sarı metal geçtiğimiz hafta 1818 seviyesine kadar yükseliş gerçekleştirmesi sonrasında kademeli olarak geri çekilerek 1797 desteği üzerinde tutunmaya çalıştı. Bununla birlikte halen yükselen kanalın da içerisinde. Haziran başından bu yana yükselen kanal içerisinde yükselen sarı metali, aynı zamanda dört saatlik grafikte 34 ve 55 birimlik hareketli ortalamalar da takip ediyor.

Olası kar satışlarında 34 ve 55 birimlik ortalamalar destek olarak görülebilir ve takip edilmelidir. Özellikle 55 birimlik ortalamanın kırılması, haziran başından bu yana devam eden yükselişe son verebilir.

Olası atakların devamında ise 1813 direnci üzerindeki olası dört saatlik mum kapanışları izlenebilir. 1813’ün üzerindeki kapanışlar pozitif eğilimin güçlenerek devam etmesini sağlayabilir.

Destekler: 1797 – 1789 – 1779
Dirençler: 1803 – 1813 – 1824

Kaynak: IKON Menkul Sabah Bülteni

Altın yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.

CoinOtag’ı TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.