Altın Yorumları / Gedik Yatırım 31-07-2020

altın yorumları

Altın, bu ayki performansıyla Şubat 2016 yılından bu yana çift haneli aylık kazancını sağlayacak gibi gözüküyor. Gün başlangıcında 1970$ seviyesinde seyrini sürdüren altın, dolar endeksinin düşüşe devam etmesiyle ve artan ekonomik belirsizliklerden yukarı yönlü hareketi için güç alıyor.

FED’in ekonomik politikalarında normalleşmesinin yakın zamanda olmayacağı beklentisiyle gelecekte yükselişine destek bulmayı sağlayabilir. Salı günü test edilen 1981$ seviyeleri direnç olarak görülürken aşağı hareketlerde 1645$ seviyeleri izlenebilir.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

Altın yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.

CoinOtag’ı TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.