Salı, Ocak 26, 2021

Altın Yorumları / Gedik Yatırım – 22.12.2020

Ons altın ABD’de onaylanan 900 Milyar $’lık teşvik paketi ve 2021 mali yılı için öngörülen 1,4 trilyon $’lık bütçe tasarısı anlaşma haberinin ardından yükselmeye başladı. Teşvik paketi için Trump’ın imzası bekleniyor. Avrupa İlaç Ajansı(EMA), BioNTech ve Pfizer’in geliştirdiği aşının AB’de kullanılmasına onay verdiğini bildirdi.

Son onayın ise önümüzdeki günlerde Avrupa Komisyonu’ndan gelmesi bekleniyor. Ancak, İngiltere’de mutasyon endişesi nedeniyle aşılama konusu piyasalara pek nefes aldırmıyor. İngiltere’ye olan uçuşlar bir çok ülke tarafından askıya alınırken, dünya geneli önlemleri arttırmaya başladı. Dolayısıyla altının seyri içinde virüsün durumu oldukça önemli olacaktır. Bugün ABD GSYIH açıklanacak. Altın için 1889$ – 1903$ – 1918$ dirençler, 1865$ – 1853$ – 1840$ destek noktaları olarak izlenebilir.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.58
THYAO.IS₺12.60
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.76
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.16