Salı, Mart 9, 2021

Altın Yorumları / Gedik Yatırım – 20.01.2021

Ons altın fiyatları, Yellen’ın açıklamalarının ardından yatay seyrini korumaya devam ediyor. Yellen yeni teşvik paketlerine dair sinyaller verirken, ekonomiyi yeniden inşa etmek gerektiğini ekledi. ABD’nin rekabet gücünü arttırmalıyız şeklinde ifadeler kullandı.

Küresel çapta, Doların gevşek seyrine neden olan bu konuşma altının sınırlı da olsa yukarı yönde hareketini destekledi. Ancak yine de teknikte çok güçlü bir görünüm yok. Bugün Biden görevi devralıyor, yemin töreni takip edilecek. Biden konuşması bu açıdan önemli. Ons altın için ABD’deki siyasi gelişmeler biraz daha ön planda kalmaya devam ediyor.

Ons altında 1836$ – 1818$ – 1799$ destek noktaları, yukarı yönlü hareketinde 1867$ – 1882$ – 1898$ direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.36
THYAO.IS₺14.65
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.56
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.03