Pazar, Şubat 28, 2021

Altın Yorumları / Gedik Yatırım – 19.02.2021

Ons altın zayıf seyrini sürdürüyor. Bu hafta ABD’de St. Louis Fed Başkanı Bullard açıklamaları, gelen verilerin beklentilerin üzerinde gelmesi, enflasyonda kısa vadede toparlanma beklentisini gündeme getirince, ABD tahvil faizlerinde hızlı yükselişe neden olmaya başladı. Teşvik paketine dair görüşmeler sürüyor, Hazine Bakanı Yellen, gelecek günlerde paketin yasalaşmasında ilerleme görmeyi umduğunu belirtti.

Bugün için ABD’den açıklanacak PMI verileri takip edilecek ve verilerin etkisi sınırlı da olsa altın üzerinde hissedilebilir. Bu sabah piyasalarda risk iştahı güçlü değil, piyasa huzursuz. Olası haber akışlarına karşı dikkatli olunmasında yarar var. Ons altın için 1780$ – 1793$ – 1806$ direnç noktaları, 1755$ – 1744$ – 1731$ destek noktaları olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.20
THYAO.IS₺13.49
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.58
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺16.98