Pazartesi, Ocak 18, 2021

Altın Yorumları / Gedik Yatırım – 18.12.2020

Ons altın fiyatları bu hafta ABD’de aşılamanın başlamasıyla bir miktar güç kaybetti. Sonrasında, Fed’in toplantısında Başkan Powell’ın maksimum istihdam ve enflasyonda toparlanma görülene kadar ekonomiyi desteklemeye devam edeceklerini belirtmesiyle Dolar negatif fiyatlanırken, bu durum ons altının da yukarı yönde hareketine neden oldu.

Teşvik paketine dair beklentilerde de görüşmelerin ilerleme kaydedilmesi ve kısa zamanda hayata geçirileceğine dair bir algının oluşması da altın için pozitifti. Genel resimde yatay ve temkinli, geri çekilmelerde sınırlı kalıyor. Bugün için ABD’den veriler var ancak etkisi altın için sınırlı olabilir.

Ons altın için teşvik paketine dair olası haberler izlenmeli. Ons altında 1875$ – 1861$ – 1845$ destekler, 1896$ – 1910$ – 1923$ direnç noktaları olarak izlenebilir.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺28.56
THYAO.IS₺13.08
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.04
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.99