Cumartesi, Kasım 28, 2020

Altın Yorumları / Gedik Yatırım – 18.11.2020

Ons altın üzerinde son günlerde aşıya dair umut verici haberler aşağı yönlü bir baskı yaratmıştı. Altın bu nedenle 1900$ direncini aşamıyor ancak aşağı yönlü seyrinde de belli destekleri kırmakta zorlanıyordu. Dolayısıyla altında bir yön arayışı izleniyor. Dünya genelinde artan vaka sayısı piyasaların takibinde ve risk iştahını olumsuz etkiliyor. Dün ABD borsalarında negatif kapanışlar görüldü.

Piyasada riskli varlıklardan sınırlı da olsa kaçışa neden oluyor. Altına yönelik talep şimdilik çok güçlü değil ancak virüsün seyri bundan sonraki süreçte önemli olacaktır. Dün Fed Başkanı Powell’da ekonominin mali ve parasal desteğe ihtiyacı olduğunu ekledi. Altın için olası haberlere karşı dikkatli olunmalı. Altında 1883$ – 1888$ – 1893$ direnç noktaları, 1873$ – 1869$ – 1864$ destek noktalarıdır.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺44.22
THYAO.IS₺11.93
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.68
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.09