Salı, Ocak 26, 2021

Altın Yorumları / Gedik Yatırım – 17.12.2020

Ons altın fiyatları Fed’den destek buldu. Dün akşam, Fed yılın son toplantısını gerçekleştirdi. Beklentiler doğrultusunda faizlerde değişikliğe gidilmedi. Powell açıklamalarında, ekonomiyi desteklemeye devam edeceklerini ekledi. Aşılamanın başladığını ancak ilk olarak etkisinin gelecek yılın ilk çeyreğinde, ekonomideki güçlenmenin ise ikinci çeyreğinde beklediğini ifade etti.

Virüsün seyrinin ekonomideki görünümü değiştirebilme riskinin olduğunu da belirtti. Teşvik paketi için sona yaklaşılıyor algısı piyasalara verildi. Kısacası, altın için sınırlı pozitif bu görünüm, bu sabah altının yatay seyrine neden oluyor. Bugün ABD’den ikincil düzey veriler açıklanacak. Verilerin etkisi altın üzerinde sınırlı kalabilir. Ons altın için 1865$ – 1861$ ve 1857$ destekler, 1870$ – 1873$ – 1875$ dirençler.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.58
THYAO.IS₺12.57
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.70
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.18