Pazar, Mart 7, 2021

Altın Yorumları / Gedik Yatırım – 17.02.2021

St. Louis Fed Başkanı James Bullard açıklamalarıyla altın gücünü kaybetti. Bullard, enflasyonun bu yıl yükselmesini beklediğini, ABD’de mali durumun genel olarak iyi olduğunu ve büyüme hızının Çin’i geçebileceğini ifade etti. Ekonomiye dair olumlu mesajlar vermesi, Dolar pozitif, altın negatif bir tablo oluşturduğu için ons altın 1800$ altına doğru hareketlenmeye başladı.

Son günlerde, altın teknikte temkinli ve zayıftı ve bu açıklamalar düşüşü tetikledi. Ancak, teşvik paketi beklentileri altını sınırlı da olsa olumlu etkilediği için satışlar derinleşemiyor. Pakete dair gelişmeler, altının seyri açısından izlenmeli.

Bugün için Fed’in Ocak toplantısının tutanakları ve ABD verileri açıklanacak. Ons altın için 1802$ – 1815$ – 1830$ direnç noktaları, 1782$ – 1768$ – 1753$ destek noktaları.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.96
THYAO.IS₺14.78
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺23.08
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.22