Çarşamba, Ocak 27, 2021

Altın Yorumları / Gedik Yatırım – 16.12.2020

ABD’de teşvik paketinin en kısa sürede hayata geçirileceğine dair algının oluşması, piyasaların nefes almasını destekledi. Moderna aşısının güvenirliği FDA tarafından teyit edildi ve kısa zamanda aşının son onayı alması bekleniyor. Diğer yandan, dünya genelinde vakalar artarken Avrupa’da önlemler sıkılaştırılıyor ve Avrupa tarafından hala aşıya dair bir onay görülmüyor.

En son yapılan açıklamalarda, yıl sonuna kadar Avrupa’da da aşılamanın başlaması yönünde. Avrupa’da ve ABD’de yeni kısıtlamaların etkisi ons altın açısından sınırlı da olsa pozitif yorumlanıyor. Bugün Fed toplantısı var ve Fed Başkanı Powell konuşması bekleniyor.

Altın için hareketli bir gün olabilir. Özellikle Powell açıklamaları önemli olabilir. Ons altın için 1851$ – 1847$ – 1844$ destek noktaları, 1859$ – 1862$ – 1864$ dirençler.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺29.22
THYAO.IS₺11.95
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺20.42
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.61