Cumartesi, Şubat 27, 2021

Altın Yorumları / Gedik Yatırım – 15.02.2021

Ons altın yeni haftaya sakin başladı. Teknik hala çok güçlü değil. Dünya genelinde vaka artış hızında bir düşüş var ve bu durum piyasadaki risk iştahının toparlanmasını destekliyor. Donald Trump, Senatodaki azil oylamasında aklandı ve buna dair belirsizlikte kalkmış oldu. Piyasadaki VIX endeksi olarak adlandırdığımız korku endeksinde de düşüş gözlemleniyor.

Bu gelişmeler, altın için pek olumlu değil. Ancak, ABD’de teşvik paketine dair görüşmeler sürüyor ve netleşen bir durum yok. Dolayısıyla altın paket beklentisi nedeniyle temkinli ve zayıf seyrediyor. Bugün ABD’de spot piyasalar kapalı. Açıklanacak önemli bir veri akışı yok. Ons altın için 1831$ – 1847$ – 1860$ direnç noktaları olarak takip edilebilir. Olası geri çekilmelerde 1810$ – 1796$ – 1781$ destek noktaları olarak izlenebilir.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.20
THYAO.IS₺13.49
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.58
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺16.98