Cumartesi, Ocak 16, 2021

Altın Yorumları / Gedik Yatırım – 14.01.2021

Ons altın bu sabah hafif satıcılı. Dolar endeksi ve ABD hazine tahvillerindeki yükseliş, altını baskı altında tutuyor. Bu durum yükselişini zorlaştırıyor. ABD’de siyasi görünüm karışık. Temsilciler Meclisi, Trump’ın isyana teşvik ile suçlandığı azil maddesini kabul ettiğini ifade etti. Bu gelişmeye dair haberler bugünde önemli olabilir. Bugünün takviminde, Fed Başkanı Powell konuşması ve Biden’ın teşvik paketini açıklaması bekleniyor. Powell’ın
konuşmasında, enflasyon, toparlanma ve varlık alım programına dair açıklamalarda bulunacağı söyleniyor.

Altının seyri için önemli bir gün olabilir. Ons altın için 1852$ – 1865$ – 1885$ direnç noktaları olarak izlenebilir. Aşağıda 1826$ – 1805$ – 1792$ destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺28.70
THYAO.IS₺13.23
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.42
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.18