Pazar, Ocak 24, 2021

Altın Yorumları / Gedik Yatırım – 13.01.2021

Küresel piyasalarda, Dolar ve ABD Hazine tahvillerindeki gevşeme, ons altının yukarı yönlü hareketini desteklemeye başladı. Ancak çok güçlü değil çünkü altın gelecek hafta detaylarının açıklanması beklenen teşvik paketini bekliyor.

Dün oy hakkı bulunmayan Fed Başkanları Bullard ve Rosengren yapmış oldukları açıklamalarında, Fed’in varlık programını yakın zamanda küçültmeyi düşünmediklerini ifade ettiler. Bu açıklamanın da altın için olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyoruz.

Bugün için ABD’de TÜFE ve Fed Bej Kitap Raporu açıklanacak. Verilerin altın üzerinde etkisi sınırlı kalabilir. Trump’ın azil sürecine dair ABD Başkan Yardımcısı Pence, bir adım atmayacağını da belirtti. Ons altın için haber akışları önemli. Teknikte, 1873$ – 1887$ – 1904$ dirençler, 1848$ – 1833$ – 1814$ destek noktaları.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.00
THYAO.IS₺12.89
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.02
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.39