Pazar, Ocak 24, 2021

Altın Yorumları / Gedik Yatırım – 10.12.2020

Ons altın 1800$ üzerindeki seyrini korumaya devam ediyor. Aşıya dair gelişmeler hız kazanırken, dünyada salgın hızla yayılıyor. İngiltere’de bu hafta aşılamaya başladı, ABD’de ise FDA onayı bekleniyor. Bu süreçte dünyada vaka sayısındaki artışın sürmesi piyasaları endişelendiriyor. ABD’de teşvik paketine dair görüşmeler devam etmesine karşın hala netleşen bir durumun olmaması da belirsizlik yarattığı gibi ülke ekonomisinin zor toparlanabileceğine dair algıları da gündeme getirmiş durumda.

Dolayısıyla ons altın bu gelişmeler karşısında temkinli seyrediyor. Bugün Kasım ayına ait ABD TÜFE verisi ve Avrupa Merkez Bankasının faiz kararı takip edilecek. Ons altın için izlenmeli. Ons altında teknik olarak 1836$ – 1830$ – 1825$ destek noktaları olarak izlenebilir. 1845$ – 1851$ ve 1857$ dirençler.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.00
THYAO.IS₺12.89
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.02
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.39