Çarşamba, Ocak 20, 2021

Altın Yorumları / Gedik Yatırım – 07.01.2021

Ons altın bu hafta piyasalarda risk iştahının azalmasıyla yukarı yönde hareket etmişti ve 1959$ seviyesine kadar yükselmişti. Ancak bu seviyeyi aşamadığı için altında bir miktar kar realizasyonu dikkat çekiyor. Buna ek olarak, ABD hazine tahvillerinin yükselmesi, dolardaki zayıflamanın önüne geçebilir ve bu durum altının da yükselişini zorlaştırabilir.

Dolayısıyla bu açıdan dikkatli olunmalı. ABD Georgia’da ikinci tur Senato seçimiyle ilgili Demokratlar Senato’da çoğunluğu sağlamış durumda. İlerleyen günlerde, daha kapsamlı teşvik paketleri beklentileri güçleniyor. Altın için virüsün seyri, ABD’deki gelişmeler bugün için yakından izlenmeli. Ons altın için 1928$ – 1941$ ve 1955$ direnç noktaları, 1903$ – 1890$ ve 1876$ destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺27.88
THYAO.IS₺13.23
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.00
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.24