altın yorumları

Altın Yorumları / Alan Yatırım – 29.06.2020

Güncellenme Tarihi

Reklam
aw

Salgının Durdurulamaması Nedeniyle Güvenli Liman Talebinden Destek Sağlıyor…

Altın fiyatları Ocak ayından bu yana en uzun haftalık yükselişini gerçekleştirdi. Koronavirüs salgını kaynaklı vaka sayılarındaki artış altında güvenli varlık alımlarına destek sağlıyor. ABD’de reel faizlerin düşmeye devam etmesi altının değer koruma yönünden cazibesini artırıyor.

Reklam

Diğer taraftan ABD Dışişleri Bakanlığı Hong Kong meselesi ve insan hakları ihlalleri nedeniyle Çin’li bazı devlet yetkililerine vize kısıtlamaları getirdi. ABD ve Çin arasındaki gerilimin gündemdeki yerini koruması altının ons fiyatının 1770 $ seviyesi üzerinde kalmasına destek sağlıyor.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Altın yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.