Salı, Mart 2, 2021

Altın Yorumları / Alan Yatırım – 22.01.2021

Altında Mali Teşvik Paketi Etkisi Devam Ediyor…

ABD’de Joe Biden’ın görevi devralması ve Cuma günü Senato Finansal Komitesi’nin Janet Yellen’ın Hazine Bakanlığı’na adaylığını değerlendirecek olmasıyla birlikte altın fiyatları kazançlarını korudu. Sabah saatlerinde 1,874 $’a yükselen altının ons fiyatı 4 gündür kesintisiz bir şekilde yükseliyor.

ABD’de başkanlık makamına geçişin yumuşak bir şekilde gerçekleşmesi teşvik paketi konusundaki iyimserliği desteklese de; Beyaz Saray, Senato ve Temsilciler Meclisinde çoğunluğa sahip Demokratların mali teşvik paketini çok kolay bir şekilde çıkarabileceği yanılgısına kapılmamak gerekiyor. Bazı Demokratlar arasında da söz konusu pakete çekimser kalanların vekillerin olduğu biliniyor.

Altının ons cinsi, günü 1.60% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli düşüş trendi sürmekle birlikte kısa vadeli 1842.37’deki önemli direncini yukarı yönlü kırdı. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,883.00 ve 1,905.00’de, destek seviyeleri ise 1,862.00 ve 1,840.00’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.86
THYAO.IS₺14.81
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.98
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.19