Cumartesi, Ocak 23, 2021

Altın Yorumları / Alan Yatırım – 14.12.2020

Mali Teşvik Paketinin Kongreden Geçmeye Yakın Olduğu Konuşuluyor…

Aşı konusundaki gelişmeler ve mali teşvik paketi konusundaki görüşmelerin devam etmesi altın fiyatlarının yatay bir seyir izlemesine neden oluyor. Altının ons fiyatı haftanın ilk gününde 1,830 $ seviyesi üzerine tutunurken, ABD’de mali teşvik paketine olan ihtiyaç düşük faiz ortamının en az 2 yıl daha devam edeceği beklentilerini canlı tutuyor. FED’in gerçekleştireceği yılın son toplantısı varlık alım programlarına dair gelebilecek açıklamalar açısından dikkatle takip edilecektir.

Altının ons cinsi, günü 0.24% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,849.00 ve 1,868.00’de, destek seviyeleri ise 1,831.00 ve 1,812.00’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.00
THYAO.IS₺12.89
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.02
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.39