Altın Yorumları / Alan Yatırım | 14.08.2020

Altının Ons Fiyatı Duraksamanın Ardından Yeniden Yükselişe Geçti…

Bu hafta tarihi rekor seviyelerden sert bir şekilde gerileyen ons altındaki düşüş durdu. Global risk iştahının belirgin bir şekilde düşmesi altının ons fiyatına destek sağlarken, 1962 $ seviyelerine yükseldikten sonra 1950 $ seviyelerinde dengelendi.

Altının ons cinsi, günü 1.91% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli 1926.08’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırarken kısa vadeli düşüş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,957.00 ve 1,991.00’de, destek seviyeleri ise 1,924.00 ve 1,891.00’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük BültenAltın yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.
Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.