Çarşamba, Ocak 27, 2021

Altın Yorumları / Alan Yatırım – 14.01.2021

Piyasa Daha Fazla Parasal ve Mali Teşvik Bekliyor… FED Başkanı Powell ve ABD’nin seçilmiş başkanı Powell’ın bugün gerçekleştirecekleri konuşmalar altın fiyatlarının seyri açısından büyük önem arz ediyor. Konuşmaların seyrine göre altın fiyatlarının 2021 yılında izleyeceği yol haritası da ana hatlarıyla birlikte belirginleşecek.

Powell ve Biden’ın yatırımcıları hayal kırıklığına uğratmadığı, daha fazla parasal ve mali desteğe işaret etmeleri durumunda altın fiyatlarının yükselmesi beklenebilir. Bugün 1,850 $’ın üzerine çıkan altının ons fiyatı, sabah saatlerinde yataya yakın ekside işlem görüyor.

Altının ons cinsi, günü 0.40% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,855.00 ve 1,877.00’de, destek seviyeleri ise 1,834.00 ve 1,812.00’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺29.22
THYAO.IS₺11.95
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺20.42
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.61