Pazar, Şubat 28, 2021

Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 28.01.2021

Ons Altın’da ABD tahvil faizleri ve Dolar endeksinde yatay harekete rağmen geçtiğimiz Cuma günü 1837 Dolar seviyesine kadar geri çekilme takip edilmişti. 50 günlük hareketli ortalama seviyesi olan 1865 Dolar  seviyesi şimdilik direnç olarak çalışmaya devam ederken bu geri çekilme piyasalarda iyimserliğinde yoğun yaşanmadığı bir zaman diliminde gerçekleşmesi Yellen söylemleri sonrası destek paketi beklentilerinin de yükselişi sınırlı desteklediğine işaret ediyor.

Haftanın ilk iki işlem gününde sakin diyebileceğimiz veri takvimi sonrasında dün yapılan FOMC toplantısının Ons Altın’ın bugünkü hareketine nasıl yön vereceğini takip etmeyi sürdüreceğiz.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1845 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Ons Altın’da yukarı yönlü hareketler görmemiz durumunda sırası ile 1860, 1872 ve 1884 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda ise 1838, 1830 ve 1822 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.20
THYAO.IS₺13.49
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.58
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺16.98