Salı, Mart 9, 2021

Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 25.01.2021

Geçtiğimiz hafta Janet Yellen’ın göreve başlama konuşmasında kur politikasıyla ilgili yaptığı açıklamalar sonrasında yönünü yukarı çeviren Ons Altın’ın 1875 dolardaki direnç seviyesini geçmekte zorlandığını takip ettik.

Ons Altın’daki geri çekilmede Joe Biden yemin ederek göreve başlaması ile yaşanan kar satışları etkili olurken planlanan destek paketi ile oluşacak bol likidite ortamının Ons altını destekleyeceği düşünüldüğünde talep tarafında ve orta vadeli beklentilerde faizlerde olası yükselişin ons altını aşağı yönlü baskılamaya devam edeceğini algısı da ön planda olmaya devam ediyor.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1850 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Ons Altın’da yukarı yönlü hareketler görmemiz durumunda sırası ile 1875, 1887 ve 1895 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda ise 1845, 1838 ve 1830 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.36
THYAO.IS₺14.65
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.56
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.03