Salı, Ocak 19, 2021

Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 18.12.2020

Çarşamba günü yılın son FOMC toplantısı öncesi Dolar çevresindeki zayıflık zaman zaman değerli metalde yükselişlere neden olurken, gerçekleşen Fed toplantısı sonrası Altın’a olan talebin arttığı takip edilmişti. Geçtiğimiz gün ise Fed’in ekonomik toparlanmayı destekleyici açıklamaları Dolar endeksinin 90,00 seviyesi altındaki zayıf görünümü Ons Altın’a destek olmayı sürdürürken, beklentilerin altında gelen ekonomik veriler ve teşvik paketi
beklentileri zaman zaman yükselişi hızlandıran unsurlar arasında yer aldı.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1885 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Azalan talep ile Ons Altın’ında aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda sırası ile 1880, 1872 ve 1864 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Olası bir yukarı yönlü harekette ise 1890, 1900 ve 1909 direnç seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺28.08
THYAO.IS₺13.23
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.22
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.43