Cumartesi, Ocak 23, 2021

Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 16.12.2020

Yılın son Fed toplantısının gerçekleşeceği haftaya, ABD’de ilk kovid-19 aşılarının dağıtılması ve teşvik paketi görüşmelerinin devam etmesiyle birlikte yatay başlangıç yapan değerli metalde zaman zaman iyimserliklerin neden olduğu satış baskılarının derinleştiği takip edilmişti. Bugün ise devam eden endişelerin aşı iyimserliğini gölgelemesi ve Seçiciler Kurulunun Joe Biden’in başkanlığını onaylaması, teşvik paketi beklentileri değerli metalde tepki alımlarının desteklenmesine neden oldu.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1850 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Azalan talep ile Ons Altın’ında aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda sırası ile 1842, 1838 ve 1830 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Olası bir yukarı yönlü harekette ise 1855, 1862 ve 1870 direnç seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.00
THYAO.IS₺12.89
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.02
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.39