Pazartesi, Ocak 25, 2021

Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 12.01.2021

Geçtiğimiz haftaya dolar endeksindeki zayıf görünüme ek olarak ABD’de daha sert korona virüs kısıtlamalarına yönelik spekülasyonlar ile sert yükselerek başlayan Ons Altın’ın ABD’nin Georgia eyaletinde yapılan 2. tur senato seçimlerini Demokratların kazanması sonrasında sert geri çekildiğini takip etmiştik.

Senatoda Cumhuriyetçilere karşı 50’ye 50 denge sağlayan Demokratlar, seçilmiş Başkan Yardımcısı Camala Harris’in “Senato Başkanı” sıfatıyla göreve başlamasının ardından mecliste çoğunluğu ele geçirecek olması ve oluşan yeni teşvik beklentileri risk iştahını artırırken bu durum sarı metalde sert satışlara neden olmaya devam ediyor. Veri takvimi açısından sakin olan haftanın ilk işlem günü sonrasında bugünde piyasada oluşan fiyatlamaları yakından izlemeyi sürdüreceğiz.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1850 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Ons Altın’da yukarı yönlü hareketler görmemiz durumunda sırası ile 1855, 1865 ve 1880 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda ise 1840, 1832 ve 1825 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.64
THYAO.IS₺12.91
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.14
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.41