Salı, Ocak 26, 2021

Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 08.01.2021

Çarşamba günü dikkatler Georgia’daki Senato oy sayımı üzerinde kalmayı sürdürürken, Dolar ve ABD on yıllık Tahvil faizlerinde gözlenen toparlanmaya ek olarak, piyasalardaki iyimser hissiyat Ons Altın’da satışların derinleşmesine neden olmuştu.

Geçtiğimiz gün ise Kongre’de 270 delegenin oyunu alan Biden’ın başkanlığı tescillenmesi ve Dolar endeksinde gözlenen toparlanma sinyalleri artan vaka endişelerine rağmen değerli metalde baskıları sürdürdü.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1910 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Azalan talep ile Ons Altın’ında aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda sırası ile 1902, 1895 ve 1888 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Olası bir yukarı yönlü harekette ise 1919, 1925 ve 1935 direnç seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.18
THYAO.IS₺12.70
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.64
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.18