Pazar, Kasım 29, 2020

Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 05.11.2020

Geçtiğimiz Salı günü artan güvenli liman talebi değerli metalde aşağı yönlü hareketleri sınırlandırırken, ABD’de gerçekleşecek seçimlerden dolayı meydana gelen belirsizlik ile birlikte Ons Altın’da yukarı yönlü sınırlı hareketlerin devam ettiği takip edilmişti. Dün ise dikkatler ABD seçimlerinde açılan oylar üzerinde olmayı sürdürürken, Dolar’ın güne güçlü başlaması Ons Altın’da satış baskılarına neden oldu.

Gün içerisinde piyasalar üzerinde devam eden koronavirüs endişeleri ve alınan karantina önlemleri değerli metalde aşağı yönlü hareketleri sınırlandıran unsurlar olarak karşımıza çıktı.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1906 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Azalan talep ile Ons Altın’ında aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda sırası ile 1898, 1890 ve 1882 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Olası bir yukarı yönlü harekette ise 1914, 1922 ve 1930 direnç seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺44.22
THYAO.IS₺11.93
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.68
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.09