Perşembe, Aralık 3, 2020

Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 03.11.2020

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde ABD Tahvil faizlerindeki gerileme değerli metaldeki yukarı yönlü hareketleri desteklerken, ABD’de seçimlerden önce ekonomik destek paketinin hayata geçirilmesine dair umutların son bulması ve artan vaka sayılarının neden olduğu endişelerin Dolar’a destek olması Ons Altın’da yukarı yönlü hareketleri sınırlandırmıştı.

Yılın en yoğun haftası olan ABD’de seçimlerin gerçekleştirileceği haftaya yükseliş ile başlayan Dolar ve Çin tarafında toparlanmayı işaret eden ekonomik göstergeler değerli metalde yukarı yönlü hareketleri sınırlandırırken, ABD seçimleri, Fed toplantısı öncesi yataya yakın hafif yukarı yönlü seyrin sürdüğü takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1892 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Azalan talep ile Ons Altın’ında aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda sırası ile 1884, 1875 ve 1868 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Olası bir yukarı yönlü harekette ise 1899, 1907 ve 1915 direnç seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺42.24
THYAO.IS₺12.19
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.69
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.83