Altın XAUUSD fiyatları işte bu önemli toplantıya gözlerini dikti! Altın fiyatları ne olacak? İşte detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz hafta piyasaların gündeminde FED’in gerçekleştirdiği para politikası toplantısı ve bu toplantı sonrasında alınan kararlar vardı. Fed yetkilileri faizin önümüzdeki yıllarda düşük kalmaya devam edeceğini işaret ederken, varlık alımlarına dair bir açıklama gerçekleşmedi. Diğer yandan kovid19 vaka sayısında küresel bazda yaşanan vaka artış sayıları yakından takip ediliyor. Amerika, Hindistan ve Brezilya en yüksek vaka sayılarına sahip ülkeler arasında yer alıyor. Diğer yandan geçtiğimiz hafta ABD’de açıklanan verilere göre işsizlik maaşı başvurularında düşüşün tekrar başladığı görüldü. Böylelikle ülkede işgücü piyasasının kademeli olarak toparlanabileceğine dair iyimserlik bir miktar daha arttı.

Geçtiğimiz haftayı 1950 seviyelerinde kapatan XAUUSD, yeni haftaya da bu seviyelerin yakınlarında başlangıç yaptı. Gün içerisine baktığımızda TSİ 17:00’da Fed Başkanı Jerome Powell’ın gerçekleştireceği konuşma takip edilecek. Konuşma ile birlikte küresel bazda volatilite bir miktar artacaktır. XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1971.59 – 1980.57 – 1990.93 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1948.77 – 1929.81 – 1907.58 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster